Криворізька ЗОШ І-ІІІ ступенів №117
1-А клас
Вчитель: Шикута В.В
2013р
Тема: Одиниці вимірювання маси. Кілограм.
Мета: Ознайомити учнів з одиницею вимірювання маси -1 кілограм, із
зважуванням на терезах за допомогою гир.
Вправляти в додавані і відніманні в межах 10, розв’язанні задач.
Розвивати логічне мислення, пам'ять.
Виховувати логічне мислення.
Обладнання: таблиці, терези, гирі, хлібина, цукор, крупа, яблука.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
Пролунав шкільний дзвінок,
математики урок.
Ви з думками всі зберіться,
один одному всміхніться.
За знаннями в добрий час
Діти, у нас сьогодні дуже цікавий урок. Ми будемо грати в різні ігри. Але
для цього нам потрібно запросити на урок такі слова: «уважність»,
«старанність» і «пам’ять».(учитель на дошці прикріплює ці слова)
уважність
пам’ять
старанність.
ІІ. Контроль, корекція й закріплення знань.
1. Заповни табличку.Слайд № 3
Доданок 6 4 5 8 2 3 3
Доданок 2 6 3 1 5 7 6
Сума 8 10 8 9 7 10 9
2. Знайди помилки.Слайд№4
8-4=3 9-5=3
3+4=7 6-2=4
7+2=8 8-3=5
ІІІ. Опрацювання нового матеріалу.
1. Практичне ознайомлення з кілограмом. (гіря в 1кг). (запис на дошці :1 кг).
- Сьогодні ми пограємося з вами в «Магазин».
- Хто працює в магазині? (Продавці).
- Як звуть тих людей, які купляють товари? (Покупці.)
-Магазин наш продуктовий. Давайте завітаємо у відділ , де продають Крупи,
цукор, макарони.
- Який приклад необхідний, щоб продавець відпустив нам певну кількість
товару? (терези,гірі.)
-Ось на столі два пакети з продуктами. (викликаю учнів)
-Візьміть один пакет в одну руку, а другий- в другу. Що ти відчуваєш? Який
предмет легший,а який важче?
- Візьміть в одну руку олівець ,а в іншу- підручник. Що важче. В такому
випадку говрять, що маса підручника більша за масу олівця.
- Однією з одиниць вимірювання маси є кілограм. На письмі слово кілограм
скорочено записують так : 1 кг,6 кг. Зважують кілограмами на терезах.
Терезами користуються в магазинах, на базарі.(Слайд № 3-5)
- Давайте ,поглянемо на екран ,як Незнайко знайомиться з поняттями
«кілограм», «терези», «гірі». (Слайди № 5-7)
IV. Фізкультхвилинка. Слайд № 8
Ноги ширше, руки в боки -
Ліс зійшов в короткі строки.
Вітру лісу не зламати.
Для звірят ліс – їжа й хата.
Гілля – руки підняли,
Сонцю шану віддали.
А земельці поклонились,
Гіллям долу нахилились.
1. Завдання №1,с.77 підручника.
- Розгляньте малюнок і скажіть, яка маса рису (6 кг) і яка маса гранатів.
(2 кг). Що важче: 6 кг рису чи 2 кг гранатів? (Важче маса рису). На скільки?
(на 2 кг.)
2. Робота в зошиті з друкованою основою.
- попрацюємо в зошитах. (с.9 №1,2.)
3. Розвязок віршованої задачі.
П’ять кілограмів полуниць
Назбирав на грядці Гриць.
Разом з ним була і мама-
В неї вісім кілограмів.
- На скільки кілограмів більше зібрала мама? (8-5=3 (кг).)
VI. Розвиток і закріплення математичних знаньакріплення вивченого
матеріалу.
1. Завдання №2-3,с.77 підручника.(нерівності і приклади)
2. Задача №4,с.77 підручника.(усно) - Як дізнатися, скільки сніжків зліпила дівчинка? (5-2=3) - Ми знаємо , що хлопчик зліпив 5, а дівчинка- 3 сніжки. Чи зможемо ми дізнатися, скільки сніжків зліпили дівчинка і хлопчик разом? (5+3=8 (сн.))
3. Завдання №5,с.77 підручника. –Яка фігура зайва і чому? (друга, бо складається не з 5 відрізків).
4. Розвязування задач (слайди №9-10 )
Задача 1
- Скільки назбирав полуниць Гриць? (5)
- Скільки-мама? (8)
- На скільки кілограмів більше зібрала мама? (На 3 кг (8-5=3 (кг).)
Задача2
- Яка вага кавуна? (4 кг)
- Яка вага дині? (невідомо,сказано., що на 1 кг легша).
- Яка ж маса дині? (4-1=3кг,маса дині 3 кг).
- А на скільки кавун важчий за диню? (4-3=1кг, на 1 кг).
VII. Підсумок уроку.
1. Гра-міркувалка. Слайд№11.
2. Бесіда.
- Чи можна зважити Незнайка? (можна)ю
- Як це можна зробити? (Взяти терези спеціальні).
- Яка одиниця вимірювання маси? (кілограм).
- МОЛОДЦІ!!!
|