Четверг, 25.04.2024, 07:30 Вітаю Вас Гость | RSS Головна | Методичний кейс | Реєстрація | Вхід
Вітаю Вас Гость | RSS
ФОРМА ВХОДУ

ГОЛОВНЕ МЕНЮ
КАТЕГОРІЯ РОЗДІЛУ
Українська мова [88]
конспекти
Математика [55]
Літературне читання [56]
Я у світі [14]
Образотворче мистецтво [6]
Трудове навчання [10]
Фізична культура [8]
Основи здоров'я [16]
Відео-уроки [2]
Інформатика [11]
Природознавство [65]
Русский язык и чтение [7]
Іноземна мова [35]
Англійська, німецька, італійська і т.д.
Етика [4]
Музичне мистецтво [2]
СЕРТИФІКАТ
Для того, щоб підтвертити публікацію Вашого матеріалу на сайті, заповніть форму на сторінці ПОСПІЛКУЙМОСЯ
КНОПОЧКА САЙТУ
Перша сходинка школяра


ВІТАННЯ
Картинка
С днём рожденья!
 Вас сердечно 
 Все мы поздравляем 
 И безоблачного счастья 
 От души желаем! 
НОВИЙ УЧАСНИК
КОРИСТУВАЧІ
Зареєстр. на сайті:
Всього: 4468
Нових за місяць: 0
Нових за тиждень: 0
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0
OnLine
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Юзери онлайн:
Нас відвідали:

НОВЕ НА ФОРУМІ
Як отримати сертифікат
Автор: квіточка
Форум: Отримання сертифікату
Дата: 07.10.2023
Ответов: 385
Подяка користувачам
Автор: квіточка
Форум: Подяка користувачам
Дата: 28.02.2021
Ответов: 11
Отримання диплома
Автор: квіточка
Форум: Отримання диплома
Дата: 24.02.2021
Ответов: 53
День народження
Автор: квіточка
Форум: День народження
Дата: 06.11.2016
Ответов: 52
ГОСТІ з 27.07.2012
Flag Counter
Підписка на email

Шановні користувачі, якщо хочете бути в курсі поповнень сайту, введіть свій емейл:

Delivered by FeedBurner


Письмове додавання й віднімання багатоцифрових чисел
14.12.2015, 14:30

Тема уроку. Письмове додавання й віднімання багатоцифрових чисел.
Мета уроку. Систематизувати основні знання учнів про додавання і віднімання багатоцифрових чисел, закріплювати вміння учнів розв'язувати задачі, рівняння; розвивати логічне мислення, кмітливість, творчу самостійність, математичну мову; виховувати інтерес до навчання, бажання підтримувати колективні відносини, бажання допомагати пташкам взимку.
Тип уроку. Узагальнення і систематизації знань.
Хід уроку
І.Організаційний момент.
Повернулись до гостей, привітались: «Добрий день»

В школі справу хоч яку - починаєм по дзвінку.
Тож, хвилин не витрачаєм і урок наш починаєм.
ІІ. Актуалізація набутих вмінь і навичок.
Діти, яка пора року закінчується ?
Яка пора року скоро настане? Зима.
А кому найважче живеться у цю пору?(Птахам)
Загадка
На дереві, під вікном висить хатка із дашком.
До неї всі птахи летять, щоб зерном поласувать. (Годівничка)
- Подивіться, діти , годівничка не весела, а чому?
А давайте їх запросимо до нас на урок.
Звучить пісня « Про пташок»
Ну що ж,гостей ми запросили, то пора і за роботу.
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.
Чим більше математичних завдань ми виконаємо,тим більше пташок ми нагодуємо. Адже ви знаєте, як важко живеться пташкам взимку, бо найбільше вони бояться не холоду, а голоду.
Отже наше завдання на уроці:
Швидко усно рахувати, додавати й віднімати.
рівняння й задачі складні розв’язати,
словом, свій розум потренувати.
- Щоб всього цього досягти, якими ми повинні бути на уроці?
ІV. Основна частина уроку.
Чути спів пташки 1 синичка
- А ось і перша пташка прилетіла і принесли із собою завдання:
1.Щоб свій мозок розвивати,
треба усно всім порахувати.
Усний рахунок ( на зернинах написані приклади для усного рахунку)

Молодці, приклади всі ми порахували
і в годівничку зернятка поклали. (кукурудза)
2.Що за пташка нас чекає?
Старанно зробим всі завдання
Й назвемо пташку без вагання.
«Мозковий штурм».
Якщо ми від суми віднімемо доданок, ми одержимо …..( другий доданок)
Що одержимо , коли до різниці додамо від’ємник ? ( зменшуване)
Коли добуток поділимо на множник, ми одержимо ….( другий множник)
Якщо частку помножимо на дільник ? ( одержимо ділене)
Що означає збільшити в кілька разів ? Зменшити?
Як дізнатися , що одне число більше , або менше другого ?
Пташка не повертається.
Виконаємо ще одне завдання.
Назвати сусідів ( за таблицею)
Каліграфічна хвилинка
Щоб цифри правильно у зошиті писати,
Хвилинку каліграфії треба розпочати.
а)Записати найменше і найбільше трицифрові числа ( 100, 999);
б) Кожне число зменшити на 10 ( 90, 989)
в)Знайти суму першого і останнього чисел ( 1089)
г) Знайти половину першого числа, третину третього числа ( 50, 30)
Назвіть числа в порядку зростання. Сусідів числа ( з дошки)
Написали в зошитах ми гарненько,
а в годівничку поклали - пшениченьку смачненьку.
Спів пташки 3 сорока
- А щоб нагодувати цю пташку ми повинні показати, як ми вміємо додавати і віднімати багатоцифрові числа ( повторення правила)
На сторінці 51 підручник відкриваємо,
і хором правило всі ми прочитаємо.
№317 усно прокоментувати.
№318 з поясненням:
а) І, ІІ – на дошці , б) з коментуванням І приклад, ІІ – самостійно. Обмінятися зошитами, перевірити)
Справилися з цим завданням і можемо ще насипати зерна в годівничку.
Вправи для очей
Швидко покліпайте очима. Заплющить очі, спокійно порахуйте до 5( 2-3рази)
Міцно зажмурте очі,порахуйте до 3, відкрийте очі, подивіться удалечінь(2-3р.)
Зробити 3-4кругових рухів очима вліво, вправо, розслабити очні м’язи, подивитися удалечінь.
Спів пташки снігур
І знову чути пташиний спів, це снігур до нас прилетів.
Ця пташка пропонує нам попрацювати в парах.
Свій розум потренуємо
і в парах попрацюємо.
У кого на парті кружечок – розв’язують приклади, у кого трикутник – перше рівняння № 319, у кого квадрат – друге рівняння №319.
3263+4756 =8019 7268-5987=1281
2734+29657=32391 98265-77092=21173
Завдання ми виконали, отож можемо ще насипати зерна в годівничку.
Щоб ще краще працювати,
треба ще й відпочивати.
Фізкультхвилинка.
Ось ми й трішки відпочили.
Та зібрали нові сили.
Чути спів горобчиків.
Горобчик, ще зранку в вікно заглядає,
Як наче питає в усіх,
Чи хтось вже сьогодні про нього згадає,
Насипле зерняток смачних?
Розв’язавши задачі, ми зможемо нагодувати горобчиків.
Усно. За один день одна синичка знищує 600 гусеней. Скільки гусені зможе знищити 2 синиці за один день? За два дні? (1200г.,2400г.)
Задача. Орел піднімається вгору на висоту 7500метрів, дика качка на висоту – 6300 метрів, а ластівка – на 4000метрів. На скільки метрів вище піднімається орел, ніж ластівка? На скільки метрів нижче піднімається ластівка, ніж дика качка?
Висоту польоту яких пташок нам треба порівняти спочатку? А потім?
( Робота в зошитах)
В годівничку сиплемо ще зерна.
Дом.завдання.
Чути каркання ворони.
А ось і завдання від цієї пташки.
Пропоную вам, малята, швидко в групи об’єднатись.
Разом, дружно працювати і завдання свої розв’язати.
Робота в групах.
І група З геометричних фігур скласти пташку і сказати скільки геометричних фігур ви задіяли і яких.
ІІ група Вам треба змайструвати годівничку прямокутної форми, довжина якої 8см, а ширина 5см. Знайти периметр і записати трьома способами.
ІІІ група Розв’язати віршовані задачі.
Налетіли горобці, посідали на стовпці.
Сім, сімнадцять, без двох двадцять,
Семеро, троє, ще й малих двоє.
Скільки всього горобців сиділо на стовпці? (54).

Прилетіли голуби та й сідають на дуби.
Сядуть по двоє — один дуб гуляє.
Сядуть по одному — дуба не вистачає.
Скільки було голубів і скільки дубів? (4 голуби і 3 дуби).

ІV група

Розв’яжи і прочитай назву птахів. Яка пташка зайва, чому?
Гоп – п + руб – уб +от – т + бець
Ласо – о + тар – ар + ів + кар – р
Са – а + ин + ар – ар + иц + ук – ук + я
Вом – м + рал – ал + он + пра – пра + а

Молодці, справились із завданням, а в годівничку – зерно.
VІІ. Підсумок уроку.
Метод « Незакінчене речення»
Що на уроці повторили й пізнали нового?
Закінчить речення : Сьогодні на уроці я …..
( діти говорять і кидають по зернині)
Всі ви, діти, молодці, добре працювали,
Й в годівничку все зерно ми понасипали.
Птахи вдячні, що ви пам’ятаєте про них. Птахи – це наші друзі. Вони – частинка живої природи, її краса.
А ще, діти, всім нам слід пам’ятати, що краса нашої землі може зникнути, якщо ми про неї не будемо дбати, не будемо берегти природу
Ніколи не зробимо шкоди ми пташці у ріднім краю.
Нехай звеселяють природу — співають для нас у гаю.
Ми друзі і вірні, і щирі, бо ми бережем повсяк час
Пташок, що літають у вирій,і тих, що зимують у нас.

Категорія: Математика | Додав: maksimenko88
Переглядів: 1129 | Завантажень: 3 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 2.3/3
Всього коментарів: 1
avatar
0
1
Дякую за цікавий урок, Ларисо Василівно!
avatar
МІНІ-ПРОФІЛЬ
Привет:Гость

ПОШУК ПО САЙТУ
КАЛЕНДАР
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
МІНІ-ЧАТ
ПОГОДА
МЕТОДИЧНИЙ ПОРТАЛ

«Методичний портал»

ВСЕ ДЛЯ ШКОЛИ
САЙТ В КАТАЛОГАХ
Освітній портал Банк Интернет-портфолио учителей Методсовет Каталог образовательных сайтов Учительский портал Продленка SafeWeber.ru Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів GlavBoard.ru Безкоштовний каталог сайтів Каталог сайтов каталог сайтів [Довідник] для вчителів Перша сходинка школяра Белый каталог сайтов Каталог webplus.info Интернет-сообщество педагогов Я - Учитель!
ПІДТРИМКА САЙТУ
Этот сайт защищен «Site Guard»
АКТИВНІСТЬ

квіточка
Добавил файлов: 365
Количество постов: 284


NeseniukOlga
Добавил файлов: 103
Количество постов: 0


OlgaVasboxlbox77
Добавил файлов: 98
Количество постов: 0


ANATOL
Добавил файлов: 69
Количество постов: 0


AnnaZ
Добавил файлов: 46
Количество постов: 0


planeta
Добавил файлов: 29
Количество постов: 0


lorochka
Добавил файлов: 28
Количество постов: 5


Лидия
Добавил файлов: 25
Количество постов: 3

Сайт Квітки Світлани Сергіївни © 2024