Четверг, 25.04.2024, 17:02 Вітаю Вас Гость | RSS Головна | Методичний кейс | Реєстрація | Вхід
Вітаю Вас Гость | RSS
ФОРМА ВХОДУ

ГОЛОВНЕ МЕНЮ
КАТЕГОРІЯ РОЗДІЛУ
Українська мова [88]
конспекти
Математика [55]
Літературне читання [56]
Я у світі [14]
Образотворче мистецтво [6]
Трудове навчання [10]
Фізична культура [8]
Основи здоров'я [16]
Відео-уроки [2]
Інформатика [11]
Природознавство [65]
Русский язык и чтение [7]
Іноземна мова [35]
Англійська, німецька, італійська і т.д.
Етика [4]
Музичне мистецтво [2]
СЕРТИФІКАТ
Для того, щоб підтвертити публікацію Вашого матеріалу на сайті, заповніть форму на сторінці ПОСПІЛКУЙМОСЯ
КНОПОЧКА САЙТУ
Перша сходинка школяра


ВІТАННЯ
Картинка
С днём рожденья!
 Вас сердечно 
 Все мы поздравляем 
 И безоблачного счастья 
 От души желаем! 
НОВИЙ УЧАСНИК
КОРИСТУВАЧІ
Зареєстр. на сайті:
Всього: 4468
Нових за місяць: 0
Нових за тиждень: 0
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0
OnLine
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Юзери онлайн:
Нас відвідали:

НОВЕ НА ФОРУМІ
Як отримати сертифікат
Автор: квіточка
Форум: Отримання сертифікату
Дата: 07.10.2023
Ответов: 385
Подяка користувачам
Автор: квіточка
Форум: Подяка користувачам
Дата: 28.02.2021
Ответов: 11
Отримання диплома
Автор: квіточка
Форум: Отримання диплома
Дата: 24.02.2021
Ответов: 53
День народження
Автор: квіточка
Форум: День народження
Дата: 06.11.2016
Ответов: 52
ГОСТІ з 27.07.2012
Flag Counter
Підписка на email

Шановні користувачі, якщо хочете бути в курсі поповнень сайту, введіть свій емейл:

Delivered by FeedBurner


Конспект уроку з природознавства "Хто такі птахи?"
13.02.2016, 22:53

Мета: дати учням уявлення про довкілля птахів (на прикладі ластівки
та синички); їх пристосованість до умов життя;
дати початкове уявлення про будову тіла птаха;
формувати уявлення про зимуючих і перелітних птахів, про їх значення для довкілля;
розвивати спостережливість,творче мислення учнів.
Виховувати любов до живої природи, почуття відповідальності до її збереження.

Обладнання: фотографії та малюнки птахів України; фонограма «Звуки природи», запис укр. н. пісні «Веселі гуси»; матеріал для моделювання геометричні фігури – овал, круг, трикутник, конверт з ігровими завданнями.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

Хід уроку

І. Організація класу
а) емоційне налаштування:
звучить фонограма «Звуки природи» - голоси птахів.
Вчитель:
- Який цікавий світ навколо,
Ти, друже, тільки придивись!
На небі сонця жовте коло,
А поруч з домом – сад і школа,
Живи, дорослішай і вчись!
Дивись на квіти, на дерева,
Вивчай птахів, комах, тварин,
Спостерігай за світом дивним,
Своє довкілля бережи!

ІІ Актуалізація опорних знань
а) бесіда за питаннями
- Як приємно слухати звуки живої природи. А з чого ж вони складаються? З шелесту вітру, дзижчання комах, голосів тварин і …
Так, діти, найприємніше людям слухати спів пташок. Майже невидимі для ока, вони завжди поряд – на гілках дерев, в дуплах, у гніздечках. Навіть під дахом людської оселі.
ІІІ Постановка навчальної проблеми і очікувані результати
а) постановка проблеми
- Сьогодні у вікно до мене постукала пташка, а хто - ви дізнаєтеся, відгадавши загадку:
Не боїться ця пташка зими,
Сало любить вона, так як ми.
Жовта грудка та сиві крильця.
Здогадалися, хто це? (Синиця)
- Діти, а яких птахів ви ще знаєте? Які з них живуть поряд з нами у місті? А яких можна зустріти в сільській місцевості? Поміркуйте і скажіть, про кого ми будемо говорити сьогодні на уроці? На вашу думку, чи зможемо ми отримати нові корисні знання про птахів? А про що саме ви б хотіли дізнатися найбільше?
ІV Опрацювання змісту нового матеріалу
а) проблемна ситуація
- Синичка залишила на підвіконні конверт з цікавим питанням: «Діти, поміркуйте і скажіть за якими ознаками мене відрізнити від мухи? А від котика?» Учні розглядають малюнки , порівнюють тварин, виділяють суттєві – дві ноги, дзьоб, крила, тіло, вкрите пір’ям, хвіст.
б) робота у зошиті – моделювання
Використовуючи геометричний матеріал (овал, круг, трикутник), учні за зразком у зошиті з друкованою основою, виконують модель синички.
в) – А ось ще загадки:
Спереду шильце, а ззаду вильце.
Ззаду суконце, а спереду білий рушничок.(Ластівка)
Вправа «Поміркуй». А чи можна взимку зустріти разом ластівку і синичку?
- Чому? Що їсть ластівка? Чому ластівки восени відлітають у теплі краї?
- А що їдять синички? Чому взимку біля годівнички ми можемо зустріти зграйку цих пташок?
г) фізкультхвилинка
- Діти, одного разу на селі я зустріла двох веселих гусачків. Дитяча пісенька «Веселі гуси» нагадає нам про домашніх птахів. Діти виконують пісню, супроводжуючи спів відповідними змісту рухами.
д) робота за підручником
Учитель читає частину тексту, де йде розмова про ластівку, обговорює зміст за питаннями:
- Які особливості життя ластівок?
- Чи приносять вони користь довкіллю?
За підсумками обговорення складається на дошці колективна модель довкілля ластівки (малюнки) – «Ластівка – комахи, вода, гніздо повітря, Сонце»
Учитель читає другу частину тексту. Обговорення запитань:
Які особливості життя синичок?
- Чому синиці не відлітають у теплі краї?
е) робота в зошиті
- Складіть у зошиті модель «Довкілля синички – дерева, комахи, насіння, вода, гніздо, повітря, Сонце». Чим відрізняється довкілля ластівки і синички.
Обговорюючи складені моделі, підводимо учнів до розуміння понять «зимуючі» та «перелітні» птахи.
V Узагальнення знань
а) творче завдання, групова робота
- Пропоную об'єднатися в групи «Ластівки» і «Синички» для плідної цікавої роботи (по рядах)
Пригадаємо правила роботи в групі:
• всі слухають одного, говорять по черзі;
• говорити за темою;
• прислухатися до кожної думки
- Діти, уявіть, що ви – пташки. Поміркуйте, про що б ви могли поговорити, зустрівшись. (Очікувані відповіді: пташки можуть зустрітися аж навесні. Кожна з пташок розповідає як пережила зиму, синичці було голодно і холодно, але діти допомагали їй взимку, підгодовували, вона віддячить людям знищенням шкідників. Ластівці було важко добиратися у вирій, там було тепло, голоду не було, але дуже сумувала за рідною домівкою.)
б) фізкультхвилинка
Звучить фонограма з записом голосу різних птахів, діти зображують рухами свого тіла політ та ходу птахів – півень, соловейко, гуси
в)використання знань
- гра «Що кому до смаку?» До малюнків птахів підібрати малюнок «їжі»;
- намалюй малюнок «Взимку на годівниці»
VI Підсумок уроку, рефлексія
- Чи справдилися ваші сподівання отримати нові знання про птахів?
Пропоную урок наш закінчити цікавою вправою «Можна – не можна». Я читаю речення, а ви повинні доповнити його одним з цих слів. Дивіться, будьте уважні!
- Знати і вивчати своє довкілля….
- Руйнувати гніздечко ластівки…
- Гратися в ігри та різні забави…
- Стріляти в горобців та синичок з рогатки…
- Виготовляти і розвішувати годівнички на деревах…
- Оберігати живу природу…(треба).
Наш урок пропоную закінчити гарним віршиком, який вивчив для вас ваш однокласник…
Я ладнаю годівнички
Для горобчика й синички,
Для малого снігурця
Крихт насиплю і пшонця.
Прилітайте, друзі милі,
Не лякайтесь заметілі!
(Анатолій Камінчук)

Категорія: Природознавство | Додав: fifnfy
Переглядів: 1096 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 2.0/4
Всього коментарів: 1
avatar
0
1
avatar
МІНІ-ПРОФІЛЬ
Привет:Гость

ПОШУК ПО САЙТУ
КАЛЕНДАР
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
МІНІ-ЧАТ
ПОГОДА
МЕТОДИЧНИЙ ПОРТАЛ

«Методичний портал»

ВСЕ ДЛЯ ШКОЛИ
САЙТ В КАТАЛОГАХ
Освітній портал Банк Интернет-портфолио учителей Методсовет Каталог образовательных сайтов Учительский портал Продленка SafeWeber.ru Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів GlavBoard.ru Безкоштовний каталог сайтів Каталог сайтов каталог сайтів [Довідник] для вчителів Перша сходинка школяра Белый каталог сайтов Каталог webplus.info Интернет-сообщество педагогов Я - Учитель!
ПІДТРИМКА САЙТУ
Этот сайт защищен «Site Guard»
АКТИВНІСТЬ

квіточка
Добавил файлов: 365
Количество постов: 284


NeseniukOlga
Добавил файлов: 103
Количество постов: 0


OlgaVasboxlbox77
Добавил файлов: 98
Количество постов: 0


ANATOL
Добавил файлов: 69
Количество постов: 0


AnnaZ
Добавил файлов: 46
Количество постов: 0


planeta
Добавил файлов: 29
Количество постов: 0


lorochka
Добавил файлов: 28
Количество постов: 5


Лидия
Добавил файлов: 25
Количество постов: 3

Сайт Квітки Світлани Сергіївни © 2024