Пятница, 19.04.2024, 02:59 Вітаю Вас Гость | RSS Головна | Методичний кейс | Реєстрація | Вхід
Вітаю Вас Гость | RSS
ФОРМА ВХОДУ

ГОЛОВНЕ МЕНЮ
КАТЕГОРІЯ РОЗДІЛУ
Українська мова [88]
конспекти
Математика [55]
Літературне читання [56]
Я у світі [14]
Образотворче мистецтво [6]
Трудове навчання [10]
Фізична культура [8]
Основи здоров'я [16]
Відео-уроки [2]
Інформатика [11]
Природознавство [65]
Русский язык и чтение [7]
Іноземна мова [35]
Англійська, німецька, італійська і т.д.
Етика [4]
Музичне мистецтво [2]
СЕРТИФІКАТ
Для того, щоб підтвертити публікацію Вашого матеріалу на сайті, заповніть форму на сторінці ПОСПІЛКУЙМОСЯ
КНОПОЧКА САЙТУ
Перша сходинка школяра


ВІТАННЯ
Картинка
С днём рожденья!
 Вас сердечно 
 Все мы поздравляем 
 И безоблачного счастья 
 От души желаем! 
НОВИЙ УЧАСНИК
КОРИСТУВАЧІ
Зареєстр. на сайті:
Всього: 4468
Нових за місяць: 0
Нових за тиждень: 0
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0
OnLine
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Юзери онлайн:
Нас відвідали:

НОВЕ НА ФОРУМІ
Як отримати сертифікат
Автор: квіточка
Форум: Отримання сертифікату
Дата: 07.10.2023
Ответов: 385
Подяка користувачам
Автор: квіточка
Форум: Подяка користувачам
Дата: 28.02.2021
Ответов: 11
Отримання диплома
Автор: квіточка
Форум: Отримання диплома
Дата: 24.02.2021
Ответов: 53
День народження
Автор: квіточка
Форум: День народження
Дата: 06.11.2016
Ответов: 52
ГОСТІ з 27.07.2012
Flag Counter
Підписка на email

Шановні користувачі, якщо хочете бути в курсі поповнень сайту, введіть свій емейл:

Delivered by FeedBurner


Підсумковий урок з теми «Прикметник»
26.02.2018, 23:04
Відкритий урок з української мови у 4-В класі (Берсеньова О.А.)
Тема: Підсумковий урок з теми «Прикметник»
Мета: закріпити знання учнів про прикметник, його значення у мовленні; закріпити на практиці уміння визначати прикметники-синоніми, прикметники-антоніми, прикметники з прямим і переносним значенням; закріплювати вміння визначати рід, число і відмінок прикметника; учити застосовувати теоретичні знання на практиці; розвивати пізнавальну самостійність, усне і писемне мовлення; виховувати почуття людяності і доброти.
Обладнання: мультимедійна презентація, відео супровід, ребус, картки з завданнями для індивідуальної, парної, групової та колективної роботи, наочність.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації отриманих знань
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
Продзвенів уже дзвінок,
Налаштуймось на урок
Ви – активні, ми – активні
Ви розумні, ми – розумні
Ви – винахідливі,ми – винахідливі,
Ви – добрі, ми – добрі.
Я люблю вас
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Ребус
- Діти, погляньте на дошку і розгадайте, що ж за слово там сховалося.
А=И Д=Т ,,,
П (Прикметник)
- Так, діти, це прикметник. Сьогодні ми ще поговоримо з вами про прикметник, пригадаємо всі наші знання з цієї теми і на практиці продемонструємо те, чого ж ми навчилися.
2. Інтерактивний метод «Кіт у мішку» / індивідуальна робота
1. Позначте рядок з правильними твердженням.
а) Прикметник – це частина мови.
б) Прикметник – це частина слова.
б) Прикметник – це частина речення.
2. Прикметник змінюється :
а ) За числами та родами.
б) За числами, родами та відмінками.
в) За числами та відмінками.
3. Визначте рядок, в якому всі слова – прикметники.
а) Зелень, зеленіє, зелененький, зазеленіли.
б) Гострий, глибокий, гладенька, гілля.
в) Прозорий, пухнастий, складне, важлива.
4. Позначте рядок, в якому перелічені синоніми.
а) Грубий, неввічливий, нечемний, некультурний.
б) Безмежний, безхмарний, великий, неосяжний.
в) Сміливий, мужній, дорослий, безстрашний.
5. Позначте рядок, в якому прикметник вживається в прямому значенні.
а) Золоті руки.
б) Золота каблучка.
в) Золоте колосся.
6. Визначте рядок, в якому перелічені прикметники жіночого роду.
а) Блискучий, білосніжний, іскристий (сніг).
б) Ясне, безхмарне, чисте (небо).
в) Лагідна, рідна, ніжна (матуся).

(Намальований мішок, закритий смугами паперу. Смуги по черзі знімаються, відкриваються написи. Учні повинні дати відповіді на запитання)
- Що називає прикметник? (називає ознаку предмета)
- На які питання відповідає прикметник? (відповідає на питання який? яка? яке? які? чий? чия? чиє? чиї?)
- Що ж таке прикметник? (Прикметник – це самостійна частина мови, що називає ознаку предмета і відповідає на питання який? яка? яке? які? чий? чия? чиє? чиї?)
- Поетична хвилинка
1)Я веселий і звабливий,
Гарний, милий і красивий,
Несказанний, незрівнянний;
Маю ступінь порівняння.
Я відносний чи присвійний,
А чи якісний незмінно.
Відповім я залюбки
На питаннячко – який?
Маю ознаку предмета,
Називаюсь я прикметник.

2) Що прикметник означає?
Він прикмети називає –
всі ознаки визначає .
Розуміється на всьому:
Який смак в кого буває,
і за кольором впізнає,
і за розміром , і віком,
яким стане чоловіком.
Почуття він розпізнає,
про характер думку має,
про красу і вроду,
про навколишню природу,
і про місяць, і про сонце,
ще й загляне у віконце.
всі ознаки добре знає,
слово точно добирає
їх багато дуже має.

3) Прикметник дасть іменнику-предмету
Якусь його ознаку чи прикмету.
ПРИКМЕТНИК – це частина мови,
Без неї нам не обійтись.
Ти вслухайсь в слово пречудове,
Йому, як другові, всміхнись.
Земля – яка? – ласкава, люба, рідна,
А сонце – щире, золоте,
А небо – лагідне, погідне,
Життя – прекрасне, золоте.
А очі в мами – добрі, ніжні,
А голос – чистий і дзвінкий,
А руки – теплі і надійні,
А погляд – сонячний, ясний.
Квітки у полі – білі, сині,
Червоні, жовті, голубі.
Хмарки у небі – бистрокрилі,
Весняні, літні й зимові.
Усі ознаки називає
Прикметник як частина мови.
І жодної ознаки не оминають
Слова ці, справді, пречудові.
- З якою частиною мови пов’язаний в реченні? (З іменником)
- Як змінюються прикметники? (за родами, числами і відмінками)
- Які знаєте числа прикметників?
- Коли ви можете визначити рід прикметників? Які є роди прикметників?
- Які закінчення мають прикметники кожного числа і роду?
- Як визначити відмінок прикметника?
- Де можна застосовувати знання з теми «Прикметник»? (В усному і писемному мовленні)
- Яку роль відіграють прикметники в мовленні? (Роблять мовлення багатшим, досконалішим, допомагають точніше висловити думку)
Вивчайте мову українську -
Дзвінкоголосу, ніжну, чарівну,
Прекрасну, милу і чудову
Як материнську пісню колискову.
- Діти, погляньте, ось котик на ниточці дав нам якісь літери. Давайте розплутаємо клубочок. (на нитці слово ПРИКМЕТНИК)
1. Вправа «Прикметниковий клас»
- Діти, ваше завдання придумати такі прикметники, якими ми б могли охарактеризувати наш клас. Але кожен прикметник повинен починатися з відповідної літери.
П – працьовитий, патріотичний, прекрасний…
Р – розумний, радісний, роботящий, рідний…
И – ич, який дружний…
К – кмітливий, комунікабельний, креативний…
М – мрійливий, милосердний
Е – енергійний, емоційний…
Т – творчий, талановитий, толерантний…
Н – неперевершений, найкращий, натхненний…
И – ич, який веселий…
КЛАС
- Дітки, ви молодці!
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
1. Вправа «Мозковий штурм»
- Діти, а скажіть мені будь ласка, чи всі однакові у нашому класі? Однаково працьовиті, розумні, креативні…? (по попередній вправі)
- А чим ми ще відрізняємося?
- Дітки, прослухайте вірш, який написав Василь Симоненко. Уважно подумайте і скажіть, що ж об’єднує усіх нас?
- Що хотів донеси до нас автор вірша?
Ти знаєш, що ти — людина?
Ти знаєш, що ти — людина?
Ти знаєш про це чи ні?
Усмішка твоя — єдина,
Мука твоя — єдина,
Очі твої — одні.
Більше тебе не буде.
Завтра на цій землі
Інші ходитимуть люди,
Інші кохатимуть люди —
Добрі, ласкаві й злі.

Сьогодні усе для тебе —
Озера, гаї, степи.
І жити спішити треба,
Кохати спішити треба —
Гляди ж не проспи!

Бо ти на землі — людина,
І хочеш того чи ні —
Усмішка твоя — єдина,
Мука твоя — єдина,
Очі твої — одні.
- Так що ж нас об’єднує? (те, що ми люди)
- Яка ж мета вірша?
- Пригадайте з якого речення починався вірш? Давайте його запишемо.
2. Каліграфічна хвилинка
Ти знаєш, що ти - людина?
- Яке це речення за метою висловлювання?
- А за інтонацією?
ІV. Узагальнення і систематизація отриманих знань
1. Робота з віршем
- Зараз, діти, я пропоную вам прослухати вірш Ліни Костенко «Крила»
(Відео трансляція)
- Про що йшла мова у вірші?
- Які ж крила у людини?
- Утворіть прикметник від слова крила. (Крилата, окрилена)
- Коли людина буває окриленою?
- Словосполучення окрилена людина вжито в прямому чи переносному значенні?
- Запишіть це словосполучення. Визначте число, рід, відмінок. (окрилена людина – одн., ж.р., Н.в.)
- А чи можемо ми сказати, що окрилена людина – це добра людина?
- Давайте складемо речення зі словосполученням добра людина.
- Яке це речення за метою висловлювання?
- Знайдіть головні і другорядні члени речення, підкресліть їх.
- Чи є однорідні члени речення? (якщо є)
2. Фізкультхвилинка
Зупинемо навчання час
Фізкультпауза у нас.
Руки, наче крила в птаха,
Що летить, не знає страху.
Вгору-вниз їх підіймаю
І доверху підлітаю.
Політаю, покружляю
І на землю вже сідаю.
3. Гра «Наповни скарбницю» (робота в групах)
- Діти, у вас є прислів’я про добру людину, але слова у них розкидані. Ваше завдання зі слів скласти прислів’я, подумати і пояснити їх значення. Відшукати з прислів’їв сполучення іменників з прикметниками, визначити в них число, рід і відмінок. Перевірте, сядьте і запишіть.
1) і сухар, а злому, Доброму, не на, і каша, користь, чоловіку, на здоров’я.
(Доброму чоловіку і сухар на здоров’я, а злому і каша не на користь)
Доброму чоловіку (одн., ч.р., Д.в.)
2) людини, сердитої, а від, помолодієш, Від, постарієш , доброї.
(Від доброї людини помолодієш, а від сердитої – постарієш.)
Доброї людини (одн., ж.р., Р.в.)
3) мосту, Добрий, надійніше, чоловік, кам’яного
(Добрий чоловік надійніше кам’яного мосту)
Добрий чоловік (одн., ч.р., Н.в.)
4. Метод «Асоціативний кущ»
- А які ще асоціації виникають у вас, коли ви чуєте висловлювання «добра людина»?
Добра людина як сонечко
(Записуємо асоціації на промінцях: співчутлива, дружелюбна, товариська, любляча, толерантна, привітна, чуйна, щира, милосердна тощо)
5. Гра «Сито» (робота в парах)
- Діти, перед вами на папері записані слова. Серед них одне виділене.
- Зачитайте його (відважна).
Хоробра, зажурена, безстрашна, боязка, чуйна, мужня, відважна, задумлива, здоровенна, спокійна, смілива.
- Знайдіть серед інших слів ті, які складуть даному слову синонімічний ряд.
- Давайте пригадаємо, що таке синоніми.
- А тепер попрацюйте в парах, результат роботи відтворіть у зошиті.
- А чи були ви уважні і чи знайшов хтось із вас антонім до слова відважна. (боязка)
6. Фізкультхвилинка (музична)
7. Гра «Редагувальник»
- Діти, спишіть текст, розкриваючи дужки і ставлячи прикметники в потрібному відмінку
Добрий бути не важко, треба лише робити добра справи. Милосердне людина завжди допоможе, люблячий людина підтримає, а товариські прийде у біді. Робіть добро і світ стане кращою.
(Добрим бути не важко, треба лише робити добрі справи. Милосердна людина завжди допоможе, любляча людина підтримає, а товариська прийде у біді. Робіть добро і світ стане кращим.)
V. Домашнє завдання
Диференційовано:
1 рівень – Записати 7-8 ознак доброї людини. Скласти з 1 речення.
2 рівень – Написати 5 добрих справ, зроблених за сьогоднішній день.
3 рівень – Скласти і записати твір «Добрим бути легко» або «Людина починається з добра»
VІ. Підсумок уроку
1. Поетина хвилинка
-Добрі справи оточують нас скрізь. Це: посаджене дерево, почищене джерело, пошитий одяг, випечений запашний хліб, відремонтований тролейбус, підклеєна книга, подарована усмішка, прослуханий музичний твір, допомога старенькій бабусі ... тощо.
- Багато поетів закликали нас творити добрі справи.
На доброті існує світ.
І добротою пахне хліб.
І мирне небо, в школу йти –
Це також вияв доброти ...
І до людей, дітей любов свята –
Це чистота і доброта ( М.Рильський )
Я вірю в силу доброти.
Добро завжди сильніше злого,
Дає наснагу, щоб цвісти
І світлу обирать дорогу.
Я вірю в силу доброти,
Що має долю роботящу.
Що хоче, щоб і я, і ти,
І все було у світі кращим. (В.Крищенко)
- Кожного дня ми наче відкриваємо нові, чисті сторінки нашого життя. Що ми на них залишимо, залежить від кожного з нас. Це можуть бути плями байдужості, зневаги та злоби один до одного, до рідної землі. Але в наших силах залишити на чистих аркушах цілий список добрих і красивих вчинків та справ.
- Про добро можна багато і красиво розповідати, говорити, мріяти. Але ніякої користі це не принесе, якщо добрі діла не втілюватимуться в життя, якщо гарні слова залишатимуться тільки словами. Дійсно, красиві справи говорять самі за себе, вони не потребують слів. Про них не треба говорити, їх треба вміти робити.
Живи, добро звершай,
Та нагород за це не вимагай.
Лише в добро і вищу правду віра
Людину відрізня від мавпи і від звіра.
Хай оживає істина стара:
Людина починається з добра. (Л.Забашта)
2. Фінальна пісня
-Діти, щиро вдячна вам за урок.
Ви великі молодці, і ми справді найкращий клас.
Я люблю вас.
Категорія: Українська мова | Додав: berseneva1991oa
Переглядів: 523 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 3.0/4
Всього коментарів: 0
avatar
МІНІ-ПРОФІЛЬ
Привет:Гость

ПОШУК ПО САЙТУ
КАЛЕНДАР
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
МІНІ-ЧАТ
ПОГОДА
МЕТОДИЧНИЙ ПОРТАЛ

«Методичний портал»

ВСЕ ДЛЯ ШКОЛИ
САЙТ В КАТАЛОГАХ
Освітній портал Банк Интернет-портфолио учителей Методсовет Каталог образовательных сайтов Учительский портал Продленка SafeWeber.ru Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів GlavBoard.ru Безкоштовний каталог сайтів Каталог сайтов каталог сайтів [Довідник] для вчителів Перша сходинка школяра Белый каталог сайтов Каталог webplus.info Интернет-сообщество педагогов Я - Учитель!
ПІДТРИМКА САЙТУ
Этот сайт защищен «Site Guard»
АКТИВНІСТЬ

квіточка
Добавил файлов: 365
Количество постов: 284


NeseniukOlga
Добавил файлов: 103
Количество постов: 0


OlgaVasboxlbox77
Добавил файлов: 98
Количество постов: 0


ANATOL
Добавил файлов: 69
Количество постов: 0


AnnaZ
Добавил файлов: 46
Количество постов: 0


planeta
Добавил файлов: 29
Количество постов: 0


lorochka
Добавил файлов: 28
Количество постов: 5


Лидия
Добавил файлов: 25
Количество постов: 3

Сайт Квітки Світлани Сергіївни © 2024