Пятница, 19.04.2024, 05:28 Вітаю Вас Гость | RSS Головна | Методичний кейс | Реєстрація | Вхід
Вітаю Вас Гость | RSS
ФОРМА ВХОДУ

ГОЛОВНЕ МЕНЮ
КАТЕГОРІЯ РОЗДІЛУ
Українська мова [88]
конспекти
Математика [55]
Літературне читання [56]
Я у світі [14]
Образотворче мистецтво [6]
Трудове навчання [10]
Фізична культура [8]
Основи здоров'я [16]
Відео-уроки [2]
Інформатика [11]
Природознавство [65]
Русский язык и чтение [7]
Іноземна мова [35]
Англійська, німецька, італійська і т.д.
Етика [4]
Музичне мистецтво [2]
СЕРТИФІКАТ
Для того, щоб підтвертити публікацію Вашого матеріалу на сайті, заповніть форму на сторінці ПОСПІЛКУЙМОСЯ
КНОПОЧКА САЙТУ
Перша сходинка школяра


ВІТАННЯ
Картинка
С днём рожденья!
 Вас сердечно 
 Все мы поздравляем 
 И безоблачного счастья 
 От души желаем! 
НОВИЙ УЧАСНИК
КОРИСТУВАЧІ
Зареєстр. на сайті:
Всього: 4468
Нових за місяць: 0
Нових за тиждень: 0
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0
OnLine
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Юзери онлайн:
Нас відвідали:

НОВЕ НА ФОРУМІ
Як отримати сертифікат
Автор: квіточка
Форум: Отримання сертифікату
Дата: 07.10.2023
Ответов: 385
Подяка користувачам
Автор: квіточка
Форум: Подяка користувачам
Дата: 28.02.2021
Ответов: 11
Отримання диплома
Автор: квіточка
Форум: Отримання диплома
Дата: 24.02.2021
Ответов: 53
День народження
Автор: квіточка
Форум: День народження
Дата: 06.11.2016
Ответов: 52
ГОСТІ з 27.07.2012
Flag Counter
Підписка на email

Шановні користувачі, якщо хочете бути в курсі поповнень сайту, введіть свій емейл:

Delivered by FeedBurner


УРОК РОЗВИТКУ ЗВ'ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. ПЕРЕКАЗ РОЗПОВІДІ ЗА ПОДАНИМ ПЛАНОМ (Осінь)
12.06.2018, 21:55
УРОК РОЗВИТКУ ЗВ'ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ.
ПЕРЕКАЗ РОЗПОВІДІ ЗА ПОДАНИМ ПЛАНОМ (Осінь)
Мета: вчити учнів переказувати текст, висловлювати власні думки в логічній послідовності; збагачувати активний словник школярів; формувати вміння виконувати самоперевірку роботи; розвивати творчі здібності, мислення, увагу, пам'ять, спостережливість; виховувати любов до природи, краси рідного слова.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ. СТВОРЕННЯ ПОЗИТИВНОГО НАСТРОЮ
Сьогодні у нас незвичайний урок:
У казку сьогодні ми зробимо крок.
Із казкою ми вже стрічались не раз,
І знову вона завітала у клас.
В казках є завжди перешкоди, та знаю,
Для творчих дітей їх ніколи немає.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.Вступне слово вчителя
— Сьогодні на вас чекає зустріч із прекрасним, казковим. Будьте пильні і спостережливі. Постарайтеся душею відчути те, що вас хвилює, і передати це якнайяскравіше усно, а потім письмово.
2.Робота над загадкою
• У садах, гаях блукає,
Жовтий одяг одягає,
Золотисту стелить постіль,
Жде сестрицю білу в гості. (Осінь)
3.«Мозковий штурм»
— Об’єднайтеся в групи та запишіть, які асоціації викликає у вас слово осінь.
За формою листочків — кленові, дубові, березові — учні об’єднуються у творчі групи.

4.Гра «Хто швидше?». Робота в групах
— Складіть прислів’я з окремих слів та поясніть, як ви їх розумієте.
• пахне, Вересень, а, яблуками, капустою, жовтень.
• ходить, Жовтень, по, краю, та й, птахів, із, виганяє, гаю.
• листопаді, в, День, хвіст, що, заячий.
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ
1.Слухання музичного твору
— Казкарка-осінь завітала сьогодні на наш незвичайний урок. Ми вирушаємо у подорож до світу прекрасного, до світу природи. А допоможе нам у цьому мистецтво: музика, живопис, поезія. Також ви напишете переказ тексту «Осінь за вікном казку чарівну пише».
— Ви знаєте, що музика розповідає про природу, про наш настрій — веселий чи сумний.
— Хто створює музику? (Композитор)
— Прослухайте твір П. І. Чайковського «Пори року. Осінь».
— Які картини викликала музика у вашій уяві?
— Які почуття пробудила у вас мелодія?
2. Розглядання малюнків, ілюстрацій, репродукцій картин про осінь
— Світ природи, що нас оточує, різноманітний і багатий. Красу форм і кольорів відтворює живопис. Хто малює картини? (Художники)
— Осінь — ніби справжня художниця, без пензлика, без олівця розфарбувала дерева, кущі, трави. Запросила всіх на свій прощальний карнавал.

Погляньте довкола. Справжня казка! Угорі бездонне синє небо. Тепле лагідне сонечко дивиться у вікно привітно і весело. А все навколо розмальоване теплими барвами. Повітря напоєне пахощами, які бувають тільки восени. Вирушаймо у світлу казку осінньої пори! Погляньте на нашу виставку. Скільки тут тепла, любові й осінніх чар! Дерева яскраві, золоті, оранжеві, зелені. Якого кольору тільки тут нема!
— Який колір осінньої пори найбільше повторюється?
— Скільки відтінків жовтого?
3.Спостереження за художніми засобами у прозових та віршованих творах
— Про неповторну казкову красу осені можна розповісти художніми засобами та поетичними словами.
ЛЕГЕНДА ПРО ОСІНЬ
За народним переказом, Осінь — старша дочка Сонця. Вона останньою залишила батьківський дім і стала на Землі четвертою порою року. Посилаючи Осінь на Землю, Сонце сказало їй:
— Забирай усе своє багатство. Я віддаю тобі і все своє золото. Будь щедрою, і люди полюблять тебе.
І Осінь, як ви бачите, виконує наказ Сонця і кожного року дарує нам щедрі дарунки полів і садів, чарує нас своїм осіннім золотом.
— Як ви розумієте значення слів «будь щедрою, і люди тебе полюблять»?

ЗОЛОТА ОСІНЬ
Ще недавно в небі синім
Пролітали журавлі.
А сьогодні в безгомінні
Ходить осінь по землі.
І від краю і до краю,
Від двора і до двора
Золотого урожаю
Знов до нас прийшла пора.
О. Бродський

— Ви послухали і подивились, як поети, художники, композитори змальовують осінь, а тепер настала черга попрацювати і вам. Сьогодні на уроці ми напишемо переказ тексту «Осінь за вікном казку чарівну пише».
IV. РОБОТА НАД ТЕКСТОМ
1.Ознайомлення із текстом «Осінь за вікном казку чарівну пише»
Читання тексту вчителем
ОСІНЬ ЗА ВІКНОМ КАЗКУ ЧАРІВНУ ПИШЕ
Оксанка прокинулася рано. Підійшла до вікна, привідкрила фіранку і... здивувалася. Все навкруги перетворилося на чарівну осінню казку.
Тепле лагідне сонечко дивилося у вікно привітно і весело. У високому синьому небі пливли білі хмарки. Повітря напоєне пахощами, які бувають тільки восени. А все навколо розмальоване теплими барвами.
Торкнулася невидимка своїм пензлем до дерев, кущів, трав — і вони одяглися в розкішне казкове вбрання. Ось укрився багрянцем клен. Мов свічки, палахкотять білокорі берези. Пожовкло листя на ясенах, в’язах і осиках. Кораловими китицями горить горобина, красується калина. Побувала осінь і біля річки, бо золотом сяє вербове листя. Тільки ялинка так і не перевдяглася, а залишилася у своєму зеленому платтячку. У дворі розмаїттям кольорів палав квітник. За ним виднівся багряний садок.
Осінь за вікном казку чарівну пише,— подумала Оксанка.
2.Визначення теми й головної думки тексту
3.Змістовий аналіз тексту
— Коли прокинулася Оксанка?
— Чому вона здивувалася?
— На що перетворилося все навкруги?
— Яке було сонечко?
— Що воно робило?
— Що пливло у синьому небі?
— Якими пахощами напоєне повітря?
— Чим все було розмальоване?
— До чого невидимка доторкнулася пензлем?
— Що зробили дерева, кущі, трави?
— Чим укрився клен?
— Як палахкотіли білокорі берези?
— На яких деревах пожовкло листя?
— Які стоять горобина та калина?
— Що робила осінь біля річки?
— У якому платті стоїть ялинка?
— Як палав квітник?
— Що за ним виднілось?
— Що подумала Оксанка?
4.Робота над мовним матеріалом
1) Добирання прикметників.
Казка — осіння, чарівна.
Сонечко — лагідне.
Небо — високе, синє.
Хмарки — білі.
Барви — теплі.
Вбрання — розкішне.
Берези — білокорі.
Китицями — кораловими.
Листя — вербове.
Плаття — зелене.
Садок — багряний.
2)Створення словосполучень.
— Поєднайте ліву і праву колонки.
Оксанка
Клен
Білокорі берези,
Калина
Горобина горить
На ясенах, в’язах, осиках
У небі
пливли білі хмарки.
пожовкло листя.
кораловими китицями.
прокинулась рано.
мов свічки, палахкотять.
вкрився багрянцем.
красується.

3) Створення синонімічних рядів.
Палахкотять —
Повітря напоєне —
Прокинулась —
Синьому небі —
Пахощі —
Красується калина —
Плаття —
горять.
сповнене.
встала, піднялася.
блакитному.
аромат.
пишається.
сукня.
5.Структурний аналіз тексту
— Спробуємо скласти план до тексту.
План
1.Здивування Оксанки.
2.Вітання сонечка і неба.
3.Розмаїття фарб відчиняє двері в казку.
4.Думки Оксанки.
6. Усний переказ тексту
7. Орфографічна підготовка
Фіранка, вбрання, китиця, розмаїття, високе, напоєне.
8. Повторне читання тексту вчителем
9. Запис переказу в зошити
Індивідуальна допомога учням: набір опорних слів до кожного абзацу.
10.Перевірка виконаної роботи
Самоперевірка.
Прослуховування 2-3 переказів.
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Чи сподобався вам урок?
— Чого навчив вас цей урок?
Категорія: Українська мова | Додав: Жасмин | Теги: УРОК РОЗВИТКУ ЗВ'ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. П
Переглядів: 532 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
МІНІ-ПРОФІЛЬ
Привет:Гость

ПОШУК ПО САЙТУ
КАЛЕНДАР
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
МІНІ-ЧАТ
ПОГОДА
МЕТОДИЧНИЙ ПОРТАЛ

«Методичний портал»

ВСЕ ДЛЯ ШКОЛИ
САЙТ В КАТАЛОГАХ
Освітній портал Банк Интернет-портфолио учителей Методсовет Каталог образовательных сайтов Учительский портал Продленка SafeWeber.ru Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів GlavBoard.ru Безкоштовний каталог сайтів Каталог сайтов каталог сайтів [Довідник] для вчителів Перша сходинка школяра Белый каталог сайтов Каталог webplus.info Интернет-сообщество педагогов Я - Учитель!
ПІДТРИМКА САЙТУ
Этот сайт защищен «Site Guard»
АКТИВНІСТЬ

квіточка
Добавил файлов: 365
Количество постов: 284


NeseniukOlga
Добавил файлов: 103
Количество постов: 0


OlgaVasboxlbox77
Добавил файлов: 98
Количество постов: 0


ANATOL
Добавил файлов: 69
Количество постов: 0


AnnaZ
Добавил файлов: 46
Количество постов: 0


planeta
Добавил файлов: 29
Количество постов: 0


lorochka
Добавил файлов: 28
Количество постов: 5


Лидия
Добавил файлов: 25
Количество постов: 3

Сайт Квітки Світлани Сергіївни © 2024