Тема: Узагальнення знань і вмінь учнів за темою «Слово»
Мета .Узагальнити знання учнів за темою «Слово», розвивати вміння
встановлювати зв'язок між словами в реченні, вправляти в звукобуквенному аналізі, працювати парах, виховувати бережне відношення до природи.
Хід уроку
І.Організація класу.
II. Актуалізація опорних знань
а) Діти, в країні «Граматика» трапилось лихо. Злі люди захватили цю країну. І подивіться, що вони зробили з нею. Жителі країни звернулись до нас з проханням вигнати лихих людей і відновити чистоту їхньої країни. Ми зможемо їм допомогти, якщо правильно виконаємо ряд завдань.
1. Хвилинка каліграфія
- Яка наступила пора року?
- Які зміни відбулися а природі з приходом весни?
- Які перші весняні квіти ви знаєте? Дд Ди ять бл оч еб небо
Дивляться проліски блакитними очима на ясне сонечко.
Встановити зв'язок між словами в реченні.
-Ми виконали це завдання і ось погляньте - розквітли квіти на нашій картині.
2. - Чи вистачає світла, сонечка нашим квітам? Чи можемо ми сказати, що
наше сонечко ясне й тепле? Допоможемо йому? А для цього зробимо
звукобуквенний аналіз слова.
- Подивіться уважно ще раз на речення і знайдіть слово в якому більше звуків
ніж букв.
Ясне - 2скл.,4б.,5зв.
3. - А погляньте на дерева. Стоять вони майже голі,сумні. Давайте вберемо їх
у листя. Для цього нам треба коротко повторити все, що ми знаємо про
частини мови і написати цифровий диктант.
1- іменник, 2- прикметник, 3- дієслово, 4 - службові слова.
Яблуко, яблучний, сонце, співають, під, прапор, український, малювати, навчатись, в, країна, прекрасний.
1,2,1,3,4,1,2,3,3,4,1,2.
Пауза - відпочинок (Лунає музика)
Ось ми з вами потрапили на лісову галявину. Закривайте очі і послухайте спів пташок, шелест трав, відчуйте запах квітів. Раптом налетів легенький вітерець потріпав ваше волосся, погладив щічки. Але цей пустунець приніс нам дощик.
Ой, а що це?Ще й завдання він нам приніс. На своїх краплинках він залишив слова. Нам потрібно знайти серед них спільнокореневі слова. Дощ Дощить Дощовий Дощечка
4. Групова робота
- Наступним завданням ми повинні вилікувати озеро. Подивіться, як лихі
люди його забруднили. Щоб його вилікувати, попрацюйте з деформованим
текстом. Роботу будете виконувати в групах. Кожна група отримає конверт в
якому лежать слова. З цих слів ви повинні скласти прислів'я і пояснити його
зміст.
Перша група. Не брудни криниці, бо схочеш водиці.
Друга група. Зрубав одне дерево-посади троє.
Третя група. Доглядай землю плідно, як матір рідну.
5. - Молодці!Подивіться, як радіє водичка в озері, що звільнили її від бруду.
- Відгадайте загадку
Просимо вас відгадати
У воді ми живемо,
Не маємо дзьоба,а клюємо
У воді живі,
На суші мертві.(Риби)
Так,це риби.
Отже,озеро чисте, можемо заселити і рибку. Але перевіримо чи вся
рибка здорова?
Робота з словниковими словами Метро Ясен Ведмідь Черговий
Метро - слово, запозичене з франц.мови. Французькі інженери назвали паризьку підземну дорогу метрополітен - «Столична». Парижани скоротили це довге слово до короткого - метро.
В метро вбігають школярі
Зав тра чергують Оля і Сашко.
Ось ми і вилікували рибку. Тепер можна запустити до нашого озера.
6. - І останнє завдання. «Конкурс кмітливих»
- Перед вами ряд букв. За три хвилини вам потрібно скласти якомога більше назв птахів.
С,Р,И,Й,К,Л,0,В,І,П,А,Т,Е,Н,Ч.
(Сова,сорока,сойка,ластівка,орел,соловей,лелека,ворона,тетерів,пелікан, павич).
От і повернулися птахи в країну. Ми виконали завдання. Повернули спокій і радість в країну Граматики.
Світ прекрасний навколо тебе
Сонце ясне і синє небо,
Птахи і звірі, гори і ріки
Нехай він буде таким на віки!
Нехай людина добро приносить
Бо світ навколо любові просить!
|