Четверг, 25.04.2024, 17:04 Вітаю Вас Гость | RSS Головна | Методичний кейс | Реєстрація | Вхід
Вітаю Вас Гость | RSS
ФОРМА ВХОДУ

ГОЛОВНЕ МЕНЮ
КАТЕГОРІЯ РОЗДІЛУ
Українська мова [88]
конспекти
Математика [55]
Літературне читання [56]
Я у світі [14]
Образотворче мистецтво [6]
Трудове навчання [10]
Фізична культура [8]
Основи здоров'я [16]
Відео-уроки [2]
Інформатика [11]
Природознавство [65]
Русский язык и чтение [7]
Іноземна мова [35]
Англійська, німецька, італійська і т.д.
Етика [4]
Музичне мистецтво [2]
СЕРТИФІКАТ
Для того, щоб підтвертити публікацію Вашого матеріалу на сайті, заповніть форму на сторінці ПОСПІЛКУЙМОСЯ
КНОПОЧКА САЙТУ
Перша сходинка школяра


ВІТАННЯ
Картинка
С днём рожденья!
 Вас сердечно 
 Все мы поздравляем 
 И безоблачного счастья 
 От души желаем! 
НОВИЙ УЧАСНИК
КОРИСТУВАЧІ
Зареєстр. на сайті:
Всього: 4468
Нових за місяць: 0
Нових за тиждень: 0
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0
OnLine
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Юзери онлайн:
Нас відвідали:

НОВЕ НА ФОРУМІ
Як отримати сертифікат
Автор: квіточка
Форум: Отримання сертифікату
Дата: 07.10.2023
Ответов: 385
Подяка користувачам
Автор: квіточка
Форум: Подяка користувачам
Дата: 28.02.2021
Ответов: 11
Отримання диплома
Автор: квіточка
Форум: Отримання диплома
Дата: 24.02.2021
Ответов: 53
День народження
Автор: квіточка
Форум: День народження
Дата: 06.11.2016
Ответов: 52
ГОСТІ з 27.07.2012
Flag Counter
Підписка на email

Шановні користувачі, якщо хочете бути в курсі поповнень сайту, введіть свій емейл:

Delivered by FeedBurner


Звуки [н], [н"], позначення їх буквою Нн («ен»)
10.02.2017, 19:50
Тема: Звуки [н], [н"], позначення їх буквою Нн («ен»)
Мета: ознайомити учнів з новою буквою Нн {«єн»), показати її різне звукове значення; формувати в дітей уявлення про складовий принцип українського письма — однією тією самою буквою на письмі позначаються різні звуки, твердий і м'який; розвивати зв'язне мовлення учнів, фонематичний слух; виховувати любов до рідного слова.

Хід урокуІ Організаційний момент
Пролунав шкільний дзвінок.
Розпочати час урок.
Всі почули: дзень-дзелень?
Тож привітайтесь:
-Добрий день.
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі
Діти – просто молодці!

-Сідають дітки у яких ім’я має 3 склади, потім - 2 склади , 1- склад.
- До нас на урок завітали гості. Вони перевірять ваше бажання знати букви укр. алфавіту, як ви читаєте, працюєте на уроці…
—Діти, подивіться, хто ще сьогодні завітав до нас на урок.( Це дівчинка Ніна)
-Вона дуже любить читати і хоче побувати у нас на уроці, щоб почути, як ви читаєте. А прийшла вона з гостинцями - цікавими завданнями.
-На сьогоднішньому уроці я пропоную вам піднятися на нову сходинку знань, а хто вам у цьому допоможе? (Вчитель, підручник…)
Ознайомлення з планом уроку
Артикуляційна гімнастика
-В будиночку Язичка дуже смачно пахне. Це він готує тісто для млинців:
- покусати легенько язичок губами;
-покусати легенько язичок зубами;
-легенько прикусіть язичок зубами і просовуйте вперед-назад.
Став Язичок їсти млинці зі сметаною та варенням:
-оближіть верхню та нижню губу.
ІІ Актуалізація опорних знань
-Який звук вивчили на попередньому уроці?
- Охарактеризуйте звук [і]. (Голосний, наголошений і ненаголошений)
- Назвіть слова зі звуком і.

Вірш про букву І.
Буква «І», неначе свічка,
З ясним вогником вгорі.
А погасне – чорний гнотик
Стане крапкою над «І».

1. Вірш - інсценізація.
Учитель: – Ей, стовпчику!
Діти: – Я не стовпчик.
Учитель: – Ей, хлопчику!
Діти: – Я не хлопчик.
Учитель: – Хто ж ти?
Діти: – Буква і.
Учитель: – Що у тебе на голові, шапка?
Діти: – Ні, крапка! (показують вирізаний із паперу кружечок)

2.Вірш «Настуня».

Бігла Ніна по стежині,
Загубила намистини.
А ви їй допоможіть,
Їх швидесенько зберіть.

Читання складів ланцюжком.
-Які слова можна скласти з намистинок? (мама, маму, мамо, мамі, мами)
-Правильно , діти. Бачите скільки прекрасних слів ви склали з намистинок. Ви повинні любити, допомагати, поважати свою любу матусю, бо вона одна-єдина для кожного з нас у цілім світі.
-Складіть речення зі словом мамі.
-Складіть звукову модель слова мамі.

ІІІ Підготовка до вивчення нового матеріалу.
-Настав час нової мандрівки українською абеткою. І сьогодні нас у гості чекає буква Нн, що проживає у затишному будиночку. А оскільки буква Нн рукодільниця, то відгадавши загадки ви дізнаєтеся, що ми їй подаруємо.

1) Два кільця, два кінця, а посередині цвяшок.(Ножиці)

2) Є у голочки подружки,
Що прив’язані до вушка.
Слід у слід за нею ходять,
Візеруночки виводять. (Нитки)

3) Отара овечок однією ниткою зв’язані,
До шиї прив’язані. (Намисто)

4)Як зветься той щиток,
Що береже палець і ногіток. (Наперсток)

-А яким звуком починаються ці слова?
ІY Робота над темою уроку
1.-Під час вимови звука н губи розтягуються в боки, між верхніми і нижніми рядами зубів невелика відстань. Язичок впирається в край піднебіння та верхні зуби.
-Промовте звук н 3 рази.
-Отже, виникають перешкоди, тому цей звук приголосний. Він утворюється за допомогою голосу і шуму.
На схемах звук н позначається рисочкою.
-Відгадайте загадку.

Сіла дівчина спочити
На краю села,
Розчесала довгі коси,
Чорні мов смола.
В них засяяли зорини.
Як же звати цю дівчину?
Он підказує нам сич: —
Чорні коси чеше... (ніч).

-Який звук ми чуємо на початку цього слова?
-Так, це звук н́.
Викладання звукової моделі слова ніч.
-Порівняємо звуки н і н́.
-Промовте звук н́ 3 рази.
-Який це звук?
-Так, він м’який і на схемах позначається двома рисочками.
-А тепер закрийте пальчиками вушка і промовте звук н н́.
-Ці звуки вимовляється дзвінко, тому вони дзвінкі.
-Зловіть тепер звуки н н́ дзвінкими оплесками:

А носоріг навкруг доріг
Насіяв незабудок
І Написав: «Не насмітіть, не наступіть і не зірвіть!»
Нехай на радість будуть!

-Обидва ці звуки на письмі позначаються буквою Н.
-Ось велика і маленька друковані букви Нн. Вони відрізняються лише розміром.
-То ж яке ім′я має лялька? (Настуся)
-Який звук н у слові Ніна?
- А як потрібно писати ім′я? (З великої букви.)
- Чому? (Це власна назва.)
- До якої групи можна класифікувати нашу гостю? (До групи – «Іграшки».)
-Назвіть імена, які починаються зі звуків [н], [н’].

2.Ознайомлення з буквою

Букву Н впізнати просто:
Два стовпці одного зросту
І перетинка одна
Посередині видна.

Двоє учнів зображають букву Н.
-Давайте подивимось на що схожа буква Н.

Вірші
Наче стільчик, буква Н,
Говорив поважно клен.
Ніжки планкою з’єднали,
Новий стільчик змайстрували.

Буква Н, немов драбинка,
Палки дві і перетинка.

Он до хати перелаз.
Хоч обходь, хоч перелазь.
Він видніється, ген-ген.
Перелаз, як буква Н.

Там я букву Н знайду.
Де гамак вісить в саду.

Над глибокою рікою
Вигнулася Н дугою. (місток)

3.Знаходження букви Н в касі букв.

4.Конструктор букви Н.

5.Робота в групах.

Поділ груп за професіями:
Кухарі складають букву Н з макарон. Художники - малюють фарбами. Швеї – з ниток. Будівельники - з конструктора.

6.Написання друкованих великих і малих літер Н в зошитах.
Зошит свій я відкриваю,
Навскоси його кладу.
Таємниць від вас не маю -
Ручку я, ось так тримаю.
Сяду рівно, не зігнусь,
За роботу я візьмусь.

7.Фізкультхвилинка.

8.Читання прямих і обернених складів з буквою Н.

Щоб коник із місця рушив,
Ми, що сказати мусим? (Но)

Що каже Маша,
Коли не хоче їсти кашу? (Ні)

Мама каже малюку:
-Не роби так, ну-ну-ну.

Коли щось хочуть дати нам то чемно кажуть …(На)

Люблять яблука слони…(Ни)

Y Робота з Букварем на ст.62-63. («Буквар» М.Д.Захарійчук, В.О.Науменко)
1.Читання вчителем тексту в Букварі.
-Уважно послухайте текст, дайте відповідь: про кого розповідається в тексті?
-В тексті зустрічається слово шибка. Що це?
Шибка – скло в рамі вікна.

2.Бесіда за прочитаним.
-Про кого розповідається в тексті? (про синичку)
-Як співає синичка? (пінь-пінь)
-Чому вона радіє?
-Вимовте слово синичка. Скільки в ньому складів?
-Який склад наголошений?
-Звук Н у слові синичка м’який чи твердий?
-А у слові пінь?

3. Читання злиттів зі слабкими учнями. Сильні учні читають напівголосно текст на картках.

4. Робота за малюнком.
-Назвіть на малюнку слова, які мають в собі звук Н.
-Які з цих слів відповідають на питаннях то?
-Які відповідають на питання що?
-Складіть речення за малюнком.

5.Робота з предметними малюнками у віночку.
(Нагідки, коник, наперсток, конвалія, нитки, ножиці, настурція, нарциси.)

Виділення місцезнаходження звука Н в словах.

Робота в парах. Вчитель називає слова з малюнка, а учні показують кількість складів.

6. Аналіз вірша Л. Дяченко «Осінь».
Вірш читає сильний учень.
-Де чуємо звук н у слові осінь?
-Який він м’який чи твердий?
-Про що розповідається у вірші?
-Що сказано про шипшину, жоржини, ключі журавлині?
-Які ключі можуть летіти в небі?
-Куди летять журавлі?
-Прочитайте речення, які запропонувала сорока? (Читає сильний учень.)
-Чи нічого вона не переплутала?
-Які ви знаєте слова, що однакові за звучанням, але різні за значенням? (Ніс, ручка, коса.)

YI Підсумок уроку
- Яку букву вивчили на уроці?
- Розкажіть Настусі, що цікавого ви дізналися на уроці?
- А про що вже знали?
-А хто на уроці працював найкраще?
-На листочку розфарбуйте букву Н і оцініть свою роботу на уроці.
- Якщо ви працювали протягом уроку дуже добре, то розфарбуйте букву Н в зелений колір
Якщо на уроці вам було не цікаво і щось незрозуміло – розфарбуйте в червоний колір.

Ви всі дітки – молодці,
Гарно працювали!
Але дзвоник пролунав,
Він мені і вам сказав,
Що урок вже час кінчати,
Треба йти відпочивати.
Категорія: Українська мова | Додав: vizuchya
Переглядів: 931 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 1.8/5
Всього коментарів: 1
avatar
0
1
Дякую за поповнення скарбнички сайту! Подайте заявку на сертифікат!
avatar
МІНІ-ПРОФІЛЬ
Привет:Гость

ПОШУК ПО САЙТУ
КАЛЕНДАР
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
МІНІ-ЧАТ
ПОГОДА
МЕТОДИЧНИЙ ПОРТАЛ

«Методичний портал»

ВСЕ ДЛЯ ШКОЛИ
САЙТ В КАТАЛОГАХ
Освітній портал Банк Интернет-портфолио учителей Методсовет Каталог образовательных сайтов Учительский портал Продленка SafeWeber.ru Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів GlavBoard.ru Безкоштовний каталог сайтів Каталог сайтов каталог сайтів [Довідник] для вчителів Перша сходинка школяра Белый каталог сайтов Каталог webplus.info Интернет-сообщество педагогов Я - Учитель!
ПІДТРИМКА САЙТУ
Этот сайт защищен «Site Guard»
АКТИВНІСТЬ

квіточка
Добавил файлов: 365
Количество постов: 284


NeseniukOlga
Добавил файлов: 103
Количество постов: 0


OlgaVasboxlbox77
Добавил файлов: 98
Количество постов: 0


ANATOL
Добавил файлов: 69
Количество постов: 0


AnnaZ
Добавил файлов: 46
Количество постов: 0


planeta
Добавил файлов: 29
Количество постов: 0


lorochka
Добавил файлов: 28
Количество постов: 5


Лидия
Добавил файлов: 25
Количество постов: 3

Сайт Квітки Світлани Сергіївни © 2024