Воскресенье, 08.09.2024, 07:40 Вітаю Вас Гость | RSS Головна | Методичний кейс | Реєстрація | Вхід
Вітаю Вас Гость | RSS
ФОРМА ВХОДУ

ГОЛОВНЕ МЕНЮ
КАТЕГОРІЯ РОЗДІЛУ
Українська мова [88]
конспекти
Математика [55]
Літературне читання [56]
Я у світі [14]
Образотворче мистецтво [6]
Трудове навчання [10]
Фізична культура [8]
Основи здоров'я [16]
Відео-уроки [2]
Інформатика [11]
Природознавство [65]
Русский язык и чтение [7]
Іноземна мова [35]
Англійська, німецька, італійська і т.д.
Етика [4]
Музичне мистецтво [2]
СЕРТИФІКАТ
Для того, щоб підтвертити публікацію Вашого матеріалу на сайті, заповніть форму на сторінці ПОСПІЛКУЙМОСЯ
КНОПОЧКА САЙТУ
Перша сходинка школяра


ВІТАННЯ
Картинка
С днём рожденья!
 Вас сердечно 
 Все мы поздравляем 
 И безоблачного счастья 
 От души желаем! 
НОВИЙ УЧАСНИК
КОРИСТУВАЧІ
Зареєстр. на сайті:
Всього: 4470
Нових за місяць: 1
Нових за тиждень: 0
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0
OnLine
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Юзери онлайн:
Нас відвідали:

НОВЕ НА ФОРУМІ
Як отримати сертифікат
Автор: квіточка
Форум: Отримання сертифікату
Дата: 07.10.2023
Ответов: 385
Подяка користувачам
Автор: квіточка
Форум: Подяка користувачам
Дата: 28.02.2021
Ответов: 11
Отримання диплома
Автор: квіточка
Форум: Отримання диплома
Дата: 24.02.2021
Ответов: 53
День народження
Автор: квіточка
Форум: День народження
Дата: 06.11.2016
Ответов: 52
ГОСТІ з 27.07.2012
Flag Counter
Підписка на email

Шановні користувачі, якщо хочете бути в курсі поповнень сайту, введіть свій емейл:

Delivered by FeedBurner


Звук [ф], звукосполучення [хв]. Повторення матеріалу про дзвінкі і глухі приголосні звуки.
09.10.2018, 18:31
Тема уроку. Звук [ф], звукосполучення [хв]. Повторення матеріалу про дзвінкі і глухі приголосні звуки.
Мета уроку. Вчити правильно вимовляти звукосполучення [хв] і звук [ф], позначати їх відповідними буквами. Повторити матеріал про дзвінкі і глухі приголосні звуки. Розвивати вміння аналізувати і порівнювати звуковий склад слів, працювати з текстом. Збагачувати словниковий за¬пас учнів. Виховувати старанність і уважність.
Хід уроку
І. Організація класу.
Доброго ранку моїм дітям чудовим!
Щиро бажаю міцного здоров’я!
В праці навчальній уваги,
натхнення, нове і цікаве
відкривати щоденно!
Л. Левчук
- Сьогодні на урок до вас знову завітали звірята з лісової школи. Вони принесли завдання, які їм задав їхній вчитель Михайло Потапович. Але звірята не можуть самі виконати їх і просять, щоб ви допомогли їм виконати ці завдання.
1. Каліграфічна вправа.
— Вчитель Михайло Потапович пропонує повправлятись у написанні складів з буквою “еф”.
Фі фа фо хв фу фе
Фізика, фарба, фото, хвіртка, фунт, Федір.
— Доберіть усно слова з цими буквосполученнями.
(Хвіртка, хвалько, хви¬лина, хвіст, фартух, фірма, ферма, футбол.)
— Які звуки ви вимовляєте на початку цих слів? ([ф], [ф].)
ІІ. Повідомлення теми уроку.
— На уроці ми навчимося правильно вимовляти слова із звуками [хв], [ф']. [ф], повторимо правопис літери “еф”. Чимало цікавих завдань чекає на вас сьогодні.
ІІІ. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.
1. Колективна робота.
— Зайчик приніс вам перше завдання. Прочитайте і спишіть слова.
(Слайд 2.)
хвойний — фотограф
хвіст — фігура
хвалько — факел
хвилина — шофер
хворий — футбол
— Порівняйте вимову звуків, позначених виділеними буквами.
— Під час вимови звука [ф] нижня губа наближається до верхніх зубів, утворюється щілина, через яку проходить струмінь видихуваного повітря. Го¬лосу зовсім не чути, тільки шум.
— До яких звуків відносимо звук [ф]?
— Звук [ф] — приголосний глухий, який не має парного дзвінкого.
— Вимовте звуки [хв]. Звук [х] — приголосний глухий, а звук [в] — при¬голосний дзвінкий, який не має парного глухого.
— Отже, звук [ф] вимовляємо тільки з допомогою шуму, а звукосполучен¬ня [хв] з допомогою шуму і голосу.
2. Робота з підручником.
а) Відгадування загадки (с. 33, впр. 1). (Слайд 3-4.)
— Лисичка – хитрунка просить виконати наступне завдання. Допоможіть їй відгадати загадку .Прочитайте загадку.
— Запишіть слова-відгадки.
Злива — слива.
Плід — пліт.
— Якими звуками відрізняються ці слова?
— Підкресліть однією рискою букви, що позначають дзвінкі приголосні звуки, глухі — двома рисками.
(Проводиться взаємоперевірка.)
б) Словникова робота.
— Значення якого з цих слів вам незнайоме?
(Слайд 5-6. )
— Подивіться на екран.
— Що ви бачите?
Пліт — плавуча, плоска конструкція, що призначена для переміщення _водяною поверхнею.
Хто з вас, можливо, вже плавав на плоті?
Традиційно плоти виготовляють з деревини або очерету (тростини), су-часні плоти, зокрема рятувальні, спортивні тощо, виготовляються з легких, міцних, багатошарових водовідпорних синтетичних матеріалів.
З допомогою плотів у Карпатах сплавляли ліс, перевозили вантажі, людей. Зараз плоти використовують для туристичних походів.
в) Робота в парах (с. 33, впр. 2). Завдання від білочок-сестричок. (Слайд 7-8 )
— Попрацюйте в парах.
— З’єднайте слова з їхніми значеннями і запишіть.
— Правильно вимовте звуки, які позначають підкреслені букви.
— Що ви можете сказати про вимову звуків [хв]?
— Отже, під час вимови звуків [хв] шум змінюється голосом, а під час ви¬мови звука [ф] — голос відсутній.
1 ряд Хворостина — це гілка лози.
2 ряд Хвощ — це трав’яниста рослина.
3 ряд Хвилина — це одиниця виміру часу. (Перевірка )
Фізкультхвилинка.
г) Тренувальна вправа. Завдання від їжачків.
— Розподіліть слова. Вставте в слова букви ф або хв.
...іалка, ...иля, ...абрика, ...орий, ...утболка, порт...ель, сара...ан, ...алько. (Фіалка, хвиля, фабрика, хворий, футболка, портфель, сарафан, хвалько.) (Проводиться коментована перевірка.)
ІУ. Узагальнення і систематизація знань учнів.
1. Розподільний диктант. Завдання від мудрої сови.
— Розподіліть слова у два стовпчики.
Ф хв
Фартух, хвиля, фарби, хворий, хвіртка, фабрика, хвалитися, футболка, шо- фер, хвіст, хватати, футболіст.
(Проводиться взаємоперевірка.)
2. Робота над загадками.
— Відгадайте загадки. Поєднайте слова-відгадки із звуковими схемами, які їм відповідають.
Має гарні жовті вічка На стадіоні шум і гам —
й фіолетову спідничку. уболівальники зібрались там.
Запах ніжний і духмяний Усі очікують із нетерпінням гол.
наповняє ліс весняний. Захоплююча гра ... (футбол).
( Фіалка)
Він усіх фотографує, Дивний птах з рожевим пір’ям,
фотографії друкує. наче мальва на подвір’ї.
Як ми можемо назвати На ногах тонких та рівних,
то ппоЛесію малята?має назву птах ... (фламінго).
3. Творча вправа.
— Потренуйте свої письменницькі здібності.
— Прочитайте текст вправи 3 на сторінці 34. Що потрібно зробити?
— Спишіть текст, вставляючи потрібні слова з довідки.
— У вписаних словах підкресліть букви, що позначають глухі приголосні звуки. Які букви ви підкреслили? Чому? Як утворюються ці звуки? Отже, глухі приголосні звуки утворюються з допомогою шуму. (Коментована перевірка.)
У. Підсумок уроку
— Вимову яких звуків ви повторили на уроці?
— Якими буквами вони позначаються? Що вас зацікавило?
— Як ви працювали на уроці?
УІ. Домашнє завдання. Вправа на с. 34.
Категорія: Українська мова | Додав: lorochka
Переглядів: 409 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
МІНІ-ПРОФІЛЬ
Привет:Гость

ПОШУК ПО САЙТУ
КАЛЕНДАР
ПОДІЇ
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
МІНІ-ЧАТ
ПОГОДА
МЕТОДИЧНИЙ ПОРТАЛ

«Методичний портал»

ВСЕ ДЛЯ ШКОЛИ
САЙТ В КАТАЛОГАХ
Освітній портал Банк Интернет-портфолио учителей Методсовет Каталог образовательных сайтов Учительский портал Продленка SafeWeber.ru Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів GlavBoard.ru Безкоштовний каталог сайтів Каталог сайтов каталог сайтів [Довідник] для вчителів Перша сходинка школяра Белый каталог сайтов Каталог webplus.info Интернет-сообщество педагогов Я - Учитель!
ПІДТРИМКА САЙТУ
Этот сайт защищен «Site Guard»
АКТИВНІСТЬ

квіточка
Добавил файлов: 365
Количество постов: 284


NeseniukOlga
Добавил файлов: 103
Количество постов: 0


OlgaVasboxlbox77
Добавил файлов: 98
Количество постов: 0


ANATOL
Добавил файлов: 69
Количество постов: 0


AnnaZ
Добавил файлов: 46
Количество постов: 0


planeta
Добавил файлов: 29
Количество постов: 0


lorochka
Добавил файлов: 28
Количество постов: 5


Лидия
Добавил файлов: 25
Количество постов: 3

Сайт Квітки Світлани Сергіївни © 2024